Hamsterlar Günde Kaç Saat Uyur?

19.06.2016 19:38

Bu süre sizin tahmin ettiğinizden biraz daha uzun olabilir...

Hamster besleyen kişilerin en çok dile getirdikleri endişelerden bir tanesi de minik dostlarının çok fazla uyumasıdır. Oysaki bu endişe gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü hamsterlar biz insanlara göre çok daha uzun süre uyurlar. Peki, bu minik canlılar gerçekten de günde kaç saat uyuyorlar?

Hamster sahiplerinin hamsterlarının çok uyuduğunu sanmalarının sebebi aslında bu miniklerin gündüz saatlerinde uyuyor olmalarıdır. Yani aslında hamsterınız çok uyuyor diye endişelenmenizin sebebi sizin aktif olduğunuz gündüz saatlerinde hamsterınızın uyuması, sizin uyuduğunuz gece saatlerinde de hamsterınızın ayakta olmasıdır. Hamsterlar genel olarak saat 16-18 arasında uyanır ve aktifleşirler. Uyandıkları saate bağlı olarak da aktif halleri gece saat 01-03’e dek sürer. Yani hamsterların uyanık olarak geçirdikleri süre aşağı yukarı 8-9 saattir.

Günlerinin 8-9 saatini uyanık geçiren hamsterlar geriye kalan 15 saat boyunca da uyurlar. Yani “Hamsterlar günde kaç saat uyur?” sorunuzun cevabı ‘15 saattir’. Bu da hamsterım çok uyuyor diye endişelenmenizin yersiz olduğu anlamına gelir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3527 kişi izledi