"Hamsterlar Isırır Mı?"

03.08.2016 23:11

Hiçbir hayvan kendini tehdit altında hissetmediği sürece saldırma ya da ısırma eğilimi göstermez...

Genel olarak hayvanlar ortada bir sebep yokken saldırma ve ısırma eğilimi göstermezler. Bir hayvanının karşısındaki canlıya zarar verecek bir harekette bulunmasının sebebi kendini koruma içgüdüsüdür ve buna hamsterlar da dahildir. “Hamster ısırır mı?” sorusunun cevabı ‘Evet’ olsa da, bu küçük canlıları korkutmadığınız takdirde sizi ısırma ihtimalleri de yok denecek kadar azdır.

Hamster tarafından ısırılma ihtimali özellikle bu minik hayvanları yeni sahiplenen ve eline alıp sevmek için sabırsızlanan kişiler için geçerlidir. Fakat bir hamster sahiplendiğinizde onu elinize almaya çalışmanız henüz daha size ve yeni evinde alışmamış olan hamsterınızın ürkmesine ve bunun sonucunda sizi ısırmasına sebep olabilir.

Şunu da unutmamak gerekir ki hamsterlar ille de elde tutulmaya alışmak zorunda değildir. Eğer minik dostunuz onu elinize almanızdan hoşlanmıyorsa, bundan aşırı derecede korkup ısırma gibi bir tepki veriyorsa onu elinize almak için zorlamanız adeta işkence yaptığınız anlamına gelecektir. Bu işin sonunda da ne yazık ki küçük hamsterınız sizi ısırarak kendisini korumaya çalışacaktır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3740 kişi izledi