Hamsterlar Pirelenir Mi?

15.10.2016 20:11

Hamsterlerde pire olabilir ancak pirelere karşı sizin müdahale etmeniz oldukça risklidir...

Hamsterlar kolay bakımları ve dillere destan sevimlilikleri ile gün geçtikçe daha çok insan tarafından tercih edilen bir evcil hayvan olma yolunda büyük bir hızla ilerliyor. Ancak diğer tüm evcil hayvanların bakımında olduğu gibi hamsterların bakımı konusunda da mutlaka bilgi sahibi olmak gerekiyor. Aksi halde hamsterlara doğru şekilde bakmak imkansızlaşıyor ve yanlış bakılan hamsterlarda çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşılabiliyor. Dahası, hamsterlar bilgisizlik sebebi ile hayatlarını bile kaybedebiliyorlar. Hamsterlar hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu minik evcil hayvanların pirelenip pirelenmedikleri... İşte “Hamstarda pire olur mu?” sorusunun yanıtı…

Pek çok insan hamster ile birlikte bir köpek ya da kedi de besliyor ve eğer bu evcil hayvanlarınızda pire bulunuyorsa bu pireler minik hamsterlara da geçebiliyor. Eğer hamsteriniz pirelendiyse ona asla köpekler ya da kediler için üretilmiş pire ilaçları ile müdahalede bulunmamalısınız! Pirelenen hamsterinizi bir veteriner kliniğine götürüp veteriner hekim tarafından ilaç uygulaması yapılmasını sağlamanız, muhtemel bir kötü sonuç ile karşılaşmanızı da engelleyecektir.

Minik hamsterınıza pire ilacı yapıldıktan sonra onu tekrar aynı kafese koymanız da büyük bir yanlış olur. Bunun yerine kafesi güzelce temizleyip hamsterı öyle kafese koymanız, kafes içerisindeki pire yumurtaları sebebi ile miniğin yeniden pirelenmesini engelleyecektir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3564 kişi izledi