Hamsterlar Su İçer Mi?

26.06.2016 18:38

Tüm memeliler gibi hamsterlar da suya ihtiyaç duyarlar...

Hamsterlar sevimlilikleri ve son derece kolay bakımlarıyla her geçen gün insanlar tarafından evcil hayvan olarak daha çok tercih edilmekteler. Hamster bakımı her ne kadar köpek ve kedi bakımına nazaran kolay gibi görünse de elbette bu minik canlıların bakımında da bazı konulara dikkat etmemiz gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken konuların başında ise hamsterların yaşam alanlarının düzenlenmesi ve doğru şekilde beslenmeleri geliyor. Peki ya tüm canlıların temel ihtiyaçlarından olan ‘su’ hamsterların yaşamlarında ne denli büyük bir rol oynuyor?

Hamsterlar memeli kemirgenledir ve tüm memeliler su içer. Hatta hamsterlar için ‘çok su içiyorlar’ demek de pek yanlış olmaz. Hamsterlar genel olarak kuru yiyeceklerle beslendikleri için oldukça çok su içerler ve suluklarında her daim taze ve bol su bulunması bu minik canlıların sağlıkları için vazgeçilmezdir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi hamster kafeslerinin en önemli unsurlarından bir tanesi bu canlılar için üretilmiş özel suluklardır. Bilyeli şekilde üretilen hamster sulukları hamsterların rahat su içebilmelerini sağlar ve bu sulukların her gün yeni, taze ve temiz su ile doldurulması, gerektiği zamanlarda da temizlenmesi gerekir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3618 kişi izledi