Hamsterlar Tavuk Yer Mi?

23.07.2016 18:43

Hamsterlar tavuk yiyebilir... Ancak ne ölçüde verildiği oldukça önemlidir...

Hamsterların esas besin kaynağı tahıllar ve meyveler olsa da hamsterlar için tümüyle ot obur denilemez. Zira bu minik canlılar et yemeği de oldukça severler. Yani hamsterlar hem et yiyen hem de ot yiyen hepçil canlılardır. Dolayısıyla hamsterınızın beslenmesinde belirli miktarda hayvansal proteine de yer verebilirsiniz.

Hamsterlar tavuk yer mi sorunuzun cevabı; Evet. Ancak bu noktada tavuğun neresini, ne şekilde verdiğiniz de oldukça önemli. Ayrıca hamsterınıza kızartılmış tavuk vermeniz de yanlış bir davranış. Hamsterların beslenmelerinde yağın ve kızartılmış yiyeceklerin yerinin olmadığını da bir kez daha belirtelim…

Hamsterınıza haftada 2 kez haşlanmış tavuk göğsü vermeniz yeterli olacaktır. Tavuk etinin yağ eklenmemiş suda tuzsuz olarak haşlanmış olması gerekir. Hamsterınıza haftada 2 kereden fazla tavuk vermeniz aşırı protein almasına sebep olur ve bu da sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir. Fakat söz konusu hasta ya da hamile bir hamster ise haftada 4 kez de haşlanmış tavuk eti verebilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3482 kişi izledi