Hamsterlar Yıkanır Mı?

01.07.2016 23:45

Hamsterlar dünyanın en titiz ve en temiz canlılarından bir tanesidir ve kesinlikle yıkanmalarına gerek yoktur!

Hamsterlar dünya üzerindeki en titiz ve temiz hayvanlardan bir tanesidir ve bu da beraberinde bu minik canlıların günlerinin büyük bir bölümünü yalanarak temizlenmelerini getirir. Hatta şunu da belirtelim; Bir hamster, bir insan tarafından tutulduğunda insanın dokunduğu noktaları büyük bir dikkatle yalayarak temizler. Bunun yanı sıra hamsterlar, kafeslerini titiz yapılarına göre düzenlerler. Tuvaletleriyle mutfaklarını kafesin en uzak iki ucuna koymanız gerekir ve asla kafeslerinin yattıkları ve yemek yedikleri kısımlarına tuvaletlerini yapmazlar.

Hamster bakımının en önemli noktalarından bir tanesi kafes temizliğidir. Hamsterların kafesleri tercihen haftada bir kez temizlenmelidir. Bu şekilde hamsterların hem sağlıkları korunur, hem rahat etmeleri sağlanır, hem de temiz kalmalarına yardımcı olunur.

Hamsterlar karakter yapısı olarak oldukça çekingen canlılardır ve gerek bu canlıları tutmaya çalışmak gerek de banyo yaptırmak minik hamsterları çok fazla ürkütebilir. Ayrıca yıkanmalarına gerek olmadığı halde bir hamsterı yıkamaya çalışmak da hiç makul bir davranış değildir. Kısacası “Hamsterlar yıkanır mı?” sorusunun cevabı kesinlikle ‘Hayır’dır. Hamsterları yıkamanın onlara yararından çok zararı dokunmaktadır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3470 kişi izledi