"Hamsterlarım Sürekli Kavga Ediyor!"

17.07.2016 23:51

İki hamsterın aynı kafeste, kavga etmeden yaşaması ne yazık ki mümkün değildir...

Hamsterlar yalnız yaşamayı seven canlılardır ve birden fazla hamsterı aynı kafese koymak beraberinde çok ciddi yaralanmalara sebep olabilecek kavgaları da getirebilir. Dişi veya erkek fark etmeksizin iki hamsterı bir arada tutmak büyük bir hatadır ve yaşanan ciddi kavgalar ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Hamsterlar yalnızca bir diğeriyle değil kendi yavrularıyla bile kavga edebilirler. Bu sebeple hamster yavrularını ortalama 5 haftalık olmalarının ardından mutlaka farklı bir kafese almanız gerekir. Aksi halde anne hamster ve yavrular arasında ciddi boyutta kavgalar yaşanabilir.

Eğer birden fazla hamster besliyorsanız ve hamsterlarınızın kavga etmesinde şikayetçi iseniz yapabileceğiniz iki şey var; Ya hamsterlarınızı iki ayrı kafese koyacaksınız ya da iki hamsterın da kendi yaşam alanını oluşturabileceği kadar büyük bir kafes satın alacaksınız. Aksi halde hamsterlarınızın kavga etmesini engelleme gibi bir şansınız ne yazık ki yoktur. Kısacası, hamster bakımı için ideal olan, her hamsterın kendine ait ayrı bir kafeste yaşamasıdır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3217 kişi izledi