Hamsterların Kuyruğu Var Mıdır?

25.07.2016 23:51

Pek görünmese de her hamsterın bir kuyruğu vardır...

Hamsterların fare olduğunu düşünen pek çok kişi olmasına rağmen hamsterlar bir kemirgen türüdür ve fare değildir, tamamen farklı bir türdür. Fare ile hamster arasındaki farklardan biri de hamsterların kuyruklarının görülemeyecek kadar kısa olmasıdır. Bu sebeple olsa gerek, pek çok insan hamsterlarının kuyruklarının olup olmadığını merak eder. Zira bu minik hayvanların, özellikle de uzun tüylü olanlarının kuyruklarını görebilmek neredeyse imkansızdır.

Dünya üzerinden birbirinden farklı hamster türleri vardır ve bu türlerin özellikleri birbirinden farklı olsa da boyları ortalama olarak 15-20 cm civarındadır. Yine ufak farklılıklar olmasına rağmen tüm hamster türlerinin kuyruk uzunluğu yaklaşık olarak 1 cm kadardır. Dolasıyla pek çok kişinin hamsterların kuyruklarının olmadığını sanması aslında oldukça normaldir.

Her ne kadar bazı hamsterların kuyrukları görünmese de her hamsterın bir kuyruğu vardır. Farklı hamster türleri hakkında bilgi sahibi olmak için Syrian hamster, Roborovski hamster, Gonzales hamster yazılarımıza göz atabilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3524 kişi izledi