Kedi ve Hamster Aynı Evde Beslenebilir Mi?

16.06.2016 19:37

Gerekli güvenlik önlemlerini aldığınız takdirde bir sorunla karşılaşma riskiniz yok...

İlk olarak şunu belirtelim; hamster bakımının en önemli noktalarından biri bu minik canlılara rahat edecekleri yaşam alanını sağlamaktır. Fakat söz konusu kedili bir evse, beslediğiniz hamsterın rahatı kadar güvenliğini de düşünmeniz gerekiyor. bu sebeple minik dostunuz için ilk olarak güvenli, yani kedinizin ulaşamayacağı bir yaşam alanı ayarlamanız gerekiyor.

Hamsterınızın güvenliği için kafesler pek de uygun olmayabilir zira kediler ne yapıp edip o patilerini kafesten içeri sokmayı bir şekilde başarabilirler. Yani tek başında bir kafes hamsterınızın güvenliğini sağlamak için pek yeterli olmayacaktır. Hamster bakımında tercih edilen bir diğer seçenek ise akvaryumlardır. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse uzmanlar akvaryumun hamster beslemede doğru bir tercih olmadığı kanısında.

Kemirgenler için doğadakine en yakın ortamı sunan yaşam alanları teraryumlardır. Hem hemsterınızın rahat etmesini sağlama açısından son derece başarılı, hem de hamsterınıza iştahla bakan kedinizden korumada… Bu sebeple uzmanlar hamster beslemede teraryum kullanımını tavsiye ediyorlar.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3715 kişi izledi