Dandie Dinmont Terrier Köpek Türü

10.02.2017 21:06

Dandie Dinmont Terrier cinsi köpeklerin özelliklerini yakından inceleyelim...

• Dandie Dinmont Terrier’ler kilo almaya oldukça müsait bir köpek türüdür ve fazla kilo bu türe ait köpeklerde zaman içinde sırt problemleri yaşanmasına sebep olabilir. Bu sebeple Dandie Dinmont Terrier türü köpeğinizin yediklerini her zaman kontrol altında tutmalı ve yürüyüş/egzersiz gibi aktivitelere daha fazla özen göstermelisiniz.

• Eğitim konusunda bir hayli inatçı ve dik başlı olan Dandie Dinmont Terrier cinsi köpeğinize mutlaka uygun kafes eğitimini vermelisiniz.

• Yabancılara karşı çekingen olan bu köpekler iyi birer bekçi köpeğidir. Havlamaları şaşırtıcı derece yüksek olabilir. Fakat uygun bir eğitim ile havlama sorunun önüne geçilebilir.

• Tipik bir terrier cinsi olan Dandie Dinmont Terrier’ler, diğer terrier türlerinde olduğu gibi kuş, tavşan, küçük ırk köpek ve kedi gibi diğer hayvanları kovalamaya eğilimlidirler. Bu tür durumların yaşanabileceği ortamlarda tasma ile dolaştırılmaları tavsiye edilir.

• Sevimli ve sıra dışı görüntüleri ile pek çok insanı kendine hayran bırakan Dandie Dinmont Terrier’ler her zaman köpek hırsızlarının da hedefi olmuştur. Bu sebeple her daim gözetiminiz altında tutulması uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

• Nadir rastlanan bir köpek türü olması dolayısıyla, bir Dandie Dinmont Terrier evlat edinmek istediğiniz takdirde uzun aylar boyu beklemeniz gerekebilir.

• Başka bir köpekten tehdit ya da bir meydan okuma hissettikleri anda, boylarına bakmadan geri adım atmayarak kavgaya tutuşacaklardır. Yabancı köpeklerin yanında bu türden bir durum yaşanmaması için dikkatli olmanız gerekmekte.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3566 kişi izledi