Dünyanın En Arkadaş Canlısı Köpek Türleri

19.02.2017 20:24

Eğer çocuğunuz için iyi bir oyun arkadaşı arıyorsanız listemize göz atmanızı tavsiye ederiz...

1. Listemizin ilk sırasındaki isim kimseleri şaşırtmıyor. O isim elbette ki dost canlısı ve güzeller güzeli Labradorlar. Labradorların Amerika’da en çok tercih edilen köpek türü oldukları biliniyor. İnanılmaz derece sadık olan bu köpekler, zekaları ve uysal karakterleriyle de insanları kendilerine hayran bırakmaya devam ediyorlar.

2. Muhtemelen listemizin ikinci sırasındaki tür de sizi şaşırtmayacaktır. Dünyanın en arkadaş canlısı ikinci köpek türü de elbette ki Golden Retrieverlar. Ailelerine olan bağlılıkları, çocuklara karşı nazik oluşları ve kolay eğitilebilmeleri onları dünyanın en gözde köpek türlerinden bir tanesi yapıyor.

3. Üçüncü türümüz sizi biraz şaşırtabilir. Zira bu tür genel olarak insanların gözünde şimdiye dek hiç olmadıkları türden bir imaj yaratmış durumda. O tür Bulldog’tan başkası değil. Sert görünümlerinin altında sevgi dolu bir kalp yatıyor. Ayrıca Bulldogların dünyada en iyi bebek bakıcıları olma gibi bir unvanları da var.

4. Beagle’lar usta avcılık yetenekleri, keskin koku alma duyuları ve ileri iz sürme becerileri ile bugüne dek insanların en çok ihtiyaç duydukları yardımcılarından biri oldular. Bu köpekler avcılık yeteneklerinin dışında ev içerisinde de iyi bir arkadaş ve sadık bir koruyucu olarak biliniyorlar.

5. Boxerlar da bugüne dek yanlış anlaşılmış türler arasında. Almanya kökenli bir tür olan Boxerlar tahmin edilemeyecek derece oyuncu, eğlenceli ve uysal köpekler. Çocuklu aileler için iyi bir tercih olduklarını da söylemeden geçmeyelim…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3714 kişi izledi