Golden Retriever'larda Egzersiz İhtiyacı

08.08.2016 19:24

Tüm köpeklerin günlük egzersize ihtiyaç duyduğunu unutmayın...

Golden cinsi köpekler sevimli görünüşleri ve dost canlısı bir tür olmaları sebebiyle insanlar tarafından evde beslenmek için en çok tercih edilen köpeklerin başında gelir. Golden Retriever türü köpeğin fiziksel özellikleri arasında öne çıkanlar başlıca şunlardır;

• Tüyleri altın rengi ve krem rengin bütün tonlarında olan renkleri vardır.
• Burunları siyahtır.
• Gözleri kahverengidir.
• Kalın ve düz bir kuyruğu vardır.
• Kafatası yuvarlak ve yayvan bir yapıya sahiptir.

Golden türü köpekler insanlarla çok iyi anlaşırlar. Çocuklara karşı da oldukça sabırlı ve kibar olan bu köpekler çocuklarla da çok çabuk anlaşırlar. Goldenlar tam olarak birer aile köpeğidir. Güçlü ve kendine güvenir bir karaktere sahiptir. Bu sebeple avlanmaya da oldukça uygu yapıdadırlar. Çok fazla havlamadığı için bekçi köpeği olarak görevlendirilmeleri pek uygun değildir. Eğitilmesi kolay bir tür olan Goldenlara eğitimin sırasında sert davranılmaması gerekir.

Egzersizleri genel olarak sahipleri ile birlikte yapmak isterler. Çekiştirme oyunu ve at-getir oyunu bu köpekler için uygun egzersizlerdir. Top ve sopa atılarak ondan getirmeleri istenebilir. At getir oyunu ve düzenli yürüyüşler Goldenlar için yeterli olsa da diğer aktivitelerde bu köpekler için iyi bir egzersiz olabilir. Uygun parkur aktiviteleri de Goldenlar için uygun egzersizlerdendir. Sıcak günlerde yapılacak yüzme de bu köpekler için keyifli bir egzersiz olabilir. Golden Retriever türü köpekler kolaylıkla kilo alabilir ve kolay kilo almaları ileride kilo problemine bağlı rahatsızlıklar yaşamasına yol açabilir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3502 kişi izledi