Hamilelik Döneminde Evcil Hayvan Beslemek (İkinci Bölüm)

06.11.2016 23:28

Hamilelerin evde köpek beslerken dikkat etmesi gerekenler...

• Evinizde bir köpek besliyorsanız sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek ve alerjik durumların ortaya çıkmasını engellemek adına köpeğinizin tüylerinden uzak durmalısınız. Eğer köpeğinizin tüyleri çok fazla dökülüyorsa buna bir çözüm bulmanız gerekecektir.

• Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce köpeğinize temel itaat eğitimi vermeniz doğru olacaktır. Sınırları bilmesi gerektiğini ona öğretmelisiniz. Hamile olduğunuzda üzerinize atlayan köpeğiniz kötü sonuçların doğmasına ve bebeğin zarar görmesine sebep olabilir. Bu anlamda, köpeklerde bırak komutu, köpeklerde kafes eğitimi ve köpeklerde otur komutu işinize yarayacak olan eğitimlerin başında gelir.

• Bebeğiniz doğmadan evvel köpeğinizi bu duruma alıştırmanız gerekebilir. Evin içinde tüm ilgi küçük dostunuzda olduğu için ilk başlarda bebeğinizi kabullenmekte zorlanabilir ve kıskanmasından ötürü istemeden de olsa bebeğe zarar verecek davranışlarda bulunabilir. Bunun için gerekli tüm önlemleri almalı ve bebeğiniz doğmadan evvel küçük bir oyuncak bebek yardımıyla köpeğinizi alıştırmaya başlamalısınız.

• Doğumun ardından eve geldiğiniz zaman bebeğinizin ve köpeğinizin birbirlerine alışması biraz zaman alabilir. Bebeğiniz hareketlerinin bilincinde olmadığı için köpeğin tüylerini sertçe çekebilir ya da onun canının yanmasına sebep olacak şekilde vurabilir. Canı yanan köpeğiniz de anlık olarak ters bir tepki verebilir. Bu sebeple çok dikkatli olmalı ve bu ikiliyi gerekmedikçe yalnız bırakmamaya özen göstermelisiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3522 kişi izledi