Havanese Köpek Türü

23.04.2017 12:46

Havanese cinsi köpeklerin özelliklerini yakından inceleyelim...

• Eğer bir Havanese türü köpek evlat edinmeyi planlıyorsanız onu asla uzun süre yalnız bırakmayacak olduğunuzdan da emin olmalısınız. Ailesine çok bağlı olan Havanese türü köpekler yalnız bırakıldıklarında ayrılık endişesi yaşayarak depresyona girebilirler.

• Hanavese türü köpekleri diğer tüm köpeklerden ayıran bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu özellik muhtemelen pek de hoşunuza gitmeyecektir. Havanese türü köpekler özellikle yavruluk dönemlerinde kendi kakalarını yeme eğilimine sahiptirler ve bu alışkanlık yavrulukta doğru eğitim ile giderilmezse yetişkinlikte de devam edebilir.

• Uzun tüylere sahip ipeksi kürkü dışardan çok güzel görünür fakat bu görüntüyü sağlamak yine sizin elinizde olacaktır. Havaneseler düzenli taranmaya ve tüy bakımına ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple pek çok Havanese sahibi köpeklerinin tüylerini tıraş ettirmeyi tercih etmektedir. Fakat sıcak bir iklimde yaşıyorsanız tüylerin sıcaktan koruma özelliklerinden dolayı tıraş edilmemesini tavsiye ederiz.

• Havaneseler apartman dairesinden müstakil eve kadar her tür ev tipinde rahatlıkla yaşayabilirler. Fakat onlar da çoğu köpek türü gibi eve bir yabancı yaklaştığı zaman havlamaktan çekinmezler.

• Dünyayı yüksekten izlemek gibi tuhaf bir huyları vardır. Bu sebeple Havanese köpeğinizi sürekli bir kanepe ya da masa üzerinde görürseniz şaşırmamanızı tavsiye ederiz.

• Büyük ırk köpeklerden dahi fazla egzersize ihtiyaç duyarlar. Uzun bir yürüyüş ya da hareketli bir oyun egzersiz ihtiyaçlarını karşılayacaktır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3546 kişi izledi