"Köpeğim Sürekli Uyuyor"

03.08.2016 23:09

Köpeklerin normal uyku süreleri 10,5 saat civarındadır...

Özellikle de yaz aylarında bazı köpek sahipleri tüylü dostlarının fazla uyuduğundan şikayetçi olabilir ya da bu durumdan ötürü endişe duyabilir. Ancak “Köpeğim sürekli uyuyor” diye yakınan köpek sahiplerinin çoğu aslında köpeklerin normal uyku sürelerini bilmedikleri için bu yanılgıya düşüyorlar.

İnsanların ortalama uyku süresi 6-8 saat arasıyken, köpeklerde bu süre 10-10,5 saat arasıdır ve bu süre yavru köpeklerle yaşlı köpeklerde biraz daha uzun bile olabilir. Uyku süreleri bizden uzun olan köpeklerin çok uyuduğunu zannedip bir yanılgıya düşebiliriz ancak bu genellikle normaldir.

Köpekler oldukça hassas ve duygusal canlılardır ve hem stres gibi ruhsal etkenler sebebi ile hem de bazı fiziksel problemlerle sebebi ile depresyona girebilirler. Sürekli olarak uyumak da köpeklerde depresyon belirtilerin başında gelmektedir. Söz konusu yetişkin ve yavru köpekler olduğundaysa uyku süresi biraz daha uzun olabilir. Bu arada köpekler yaz mevsiminde vücut ısılarını korumak adına fazla hareket etmekten kaçınıp daha uzun süreler boyu uyuyabilirler.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3518 kişi izledi