Köpeğimizin Mutsuz Olduğunu Ne Şekilde Anlarız?

31.08.2016 23:32

Köpekler belli başlı davranışlarla bizlere ruh dünyaları hakkında önemli ipuçları verirler...

• Mama yemeyi azaltır

Köpekler bir hayli iştahlı hatta obur denebilecek canlılardır ve iştah durumlarına bakarak bizler, köpeklerimizin sağlık durumları hakkında ciddi ipuçları alabiliriz. “Köpeklerin mutsuz olduğunu nasıl anlarız?” sorusunun en önemli cevaplarından bir tanesi de de bu sebepledir ki iştah durumlarıdır. Kendisini mutsuz hisseden köpekler eskisi kadar çok mama yemek istemezler ya da mama yeme işini tamamen bırakabilirler.

• Oyun oynamak istemez


Köpekler oyuncu ve eğlenmeyi seven karakterleri ile tanınırlar. Eğer köpeğiniz her daim oyun oynamak için çıldırırken siz onunla oynamaya çalıştığınız halde buna karşı kayıtsız kalıyorsa bu da köpeğinizin mutsuz olduğunun bir işareti olabilir.

• Uyku düzeni bozulur

Köpeğiniz her zamankinden az ya da herzeminkinden çok uyuyorsa, geceleri uyumayıp gündüzleri uyumaya başladıysa ya da normal düzeni ve uyku saatleri tamamen değiştiyse bu da mutsuz olduğunu gösterebilir.

• Dışarı çıkmaya karşı ilgileri azalır


Köpekler için en heyecan verici şeylerden bir tanesi sahibi ile dışarı çıkmaktır. Normalde tasmasını eline aldığınız anda deliler gibi koşuşturup sevinçten havalara zıplayan köpeğiniz eğer dışarı çıkmaya karşı heyecanını kaybettiyse bu da mutsuz olduğunun işaretlerinden bir tanesidir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3604 kişi izledi