Köpeğinizi Eve Getirmeden Önce sahip Olmanız Gereken Araç ve Gereçler (İkinci Bölüm)

27.08.2016 22:30

Yeni dostunuzun hayatı boyunca ihtiyacı olacağını düşündüğümüz bazı objelere göz attık...

• Sesli Oyuncaklar ve Çiğneme Oyuncakları

Özellikle yavru bir köpek evlat ediniyorsanız, 3 aylıktan 6 aylık olana dek diş çıkardıklarını ve bu yüzden her şeyi çiğnemek istediklerini bilmelisiniz. Bu tip krizler için elinizde birkaç adet çiğneme oyuncağı muhakkak bulundurmalısınız.

• Koku Giderici Parke ya da Halı Temizleyiciler

Şimdiden uyarmakta fayda var; Sevgili dostunuz yeni evine alışana kadar evinizde bazı tuvalet kazaları maalesef yaşanabilir. Eğer koku giderici bir temizlik ürünü ile köpeğinizin bu ufak kazalarını temizlemezseniz, koku kalıcı olabilir ve köpeğiniz bu kokunun geldiği alanları her zaman tuvalet amaçlı kullanmaya başlayabilir.

• Plastik Poşetler


Köpeğinizi dışarı çıkardığınızda onun tuvaletini temizlemek için cebinizde mutlaka birkaç adet, ağzını sıkıca bağlayabileceğiniz türden plastik poşetler bulundurmanız faydalı olacaktır.

• Apartmanda Tuvalet Eğitimi Verecekler İçin Tuvalet Pedleri

Eğer köpeğiniz bir küçük ırksa ya da onu tuvaletini evinizde yapacak şekilde eğitmek istiyorsanız, civardaki herhangi bir petshoptan tuvalet pedleri satın alabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, bazı zamanlarda köpeğinizin kutusunun ya da kafesinin üzerini kapatmak ya da yatağını daha yumuşak bir hale getirmek için evinizden bir örtüyü ya da battaniyeyi feda etmeyi düşünebilirsiniz. Örneğin arabada köpeğinizin kafesini taşırken, köpeğinize gelen güneşi bu örtü ile kesebilirsiniz
.

Ayrıca, dostunuz için feda edeceğiniz bir havlu da ileride çok işinize yarayacaktır. Tüylü dostunuzun banyo zamanlarında ya da bir yürüyüş sonrasında patilerinin yıkanmasının ardından tatlı dostunuzu kurulamak için bir havlu kullanmanız muhakkak gerekecektir.

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3471 kişi izledi