Köpeğinizin Yaşam Kalitesini Artırın

23.12.2016 18:19

Ona verebileceğiniz en güzel şeyin sevginiz olduğunu unutmayın...

Köpeğinizle kurduğunuz ilişkinin, onun yaşam kalitesini artırdığını, hatta ömrünü uzattığını biliyor muydunuz? Bunun yanı sıra huzurlu ve mutlu bir yaşam da köpeğinizin yaşam süresini oldukça uzatıyor. Fakat köpeğinize iyi ve huzurlu bir yaşam sağlarken dikkat etmeniz gereken de birkaç önemli nokta yok değil.

• Uzmanlar her fırsatta köpek bakımı konusunda düzenli ve uygun beslenmenin önemine dikkat çekiyor. Dostunuzu yaşına ve kilosuna uygun kaliteli mamalarla beslemeniz oldukça önemli. Köpeğinizi beslerken mamaların herhangi bir alerjik reaksiyonu yol açıp açmadıklarını da yakından dikkatlice gözlemlemelisiniz.

• Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, köpeğinizin uzun ve kaliteli bir yaşam sürmesini istiyorsanız ona vereceğiniz huzurun buna katkı sağlayacağından şüpheniz olmasın. Unutmayın ki köpekler zaman içerisinde insan dostlarına benzemeye başlarlar. Hareketsiz ve huzursuz bir yaşam süren kişinin köpeğinin de huzurlu ve aktif olması beklenemez. Bu sebeple işe ilk olarak kendi yaşamınızı düzene sokmakla başlamalısınız. Köpeğinizi günde 2-3 kez dolaştırmaya çıkarmanız dostunuzun ömrünü uzatacağı gibi sizin de daha mutlu ve zinde bir insan olmanıza katkı sağlayacaktır.

• Köpeğinizle birlikte yapacağınız eğlenceli aktiviteler aranızdaki bağı güçlendirerek dostunuzun daha mutlu bir canlı olmasına yardım eder. Bu noktada köpeklerin son derece zeki hayvanlar olduğunu da unutmayın. Onunla yalnızca top getirme oyunu oynamak yerine farklı bulmacalar ya da zeka oyunları oynayarak köpeğinizin zihinsel gelişimine de katkıda bulunabilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3517 kişi izledi