Köpekler İçin Uygulanan Barf Diyeti Nedir?

03.09.2016 23:51

Barf diyetinin yararları ve zararları nelerdir?

Günümüzde köpek besleyen kişiler ve evlerine yeni bir tüylü dost edinen hayvan severler çeşitli nedenlerden ötürü minik dostlarını kuru mama ile beslemektedir. Kuru mamalar minik dostlarımız için ideal bir besin kaynağı olsa da köpekler için gerekli olan vitamin ve protein ihtiyacını karşılayamamaktadır. Köpeklerin bu ihtiyaçları için hazırlanan özel diyetler bulunmaktadır. Bu diyetlerin başında da Barf Diyeti gelmektedir.

• Yararları

Barf Diyeti, köpek dostlarımız üzerinde birçok fayda sağladığı gözlemlenen bir beslenme biçimidir. Etobur canlılar olan köpekler kuru mamalar ve çeşitli tahıllar ile beslendikleri zaman alerjik reaksiyon gösterebilirler. Barf Diyeti uygulaması bu alerjileri minimuma indirmek için de oldukça etkili bir yöntemdir. Barf diyeti yardımıyla köpeğinizde kuru mamadan kaynaklanan bir ağız kokusu oluşuyorsa bu sorunun önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Barf diyeti köpeğinizin ağız ve diş sağlığının yanı sıra sindirim sistemi için de önemli bir yere sahiptir.

• Zararları

Barf Diyeti uygulamasının zararları arasında sadece köpeğinizin yediği kemik ve etten alabileceği bakteri ya da virüsler olacağını söyleyebiliriz. Bu gibi zararları engellemek için de satın aldığınız kemiklerin ve etlerin iyi muhafaza edilmesi ve alışveriş yaptığınız satıcının güvenilir olması gerekmektedir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar