Köpekler Ne Yer?

20.02.2017 23:56

Sevimli dostlarımız midelerine olan düşkünlükleri ile tanınırlar...

Köpeklerin etobur canlılar oldukları bilinmektedir. Bu sebeple köpek dostlarımız her türlü eti büyük bir keyifle yerler. Fakat köpeklere et yedirilirken etin işlenmemiş türden bir et olduğuna muhakkak dikkat edilmelidir. Fazlasıyla baharat ve tuz içeren işlenmiş etler köpeklerin sağlıkları için oldukça zararlıdır.

Köpeklerin etobur canlılar olduğunu söyledik fakat bu, köpekler asla sebze yemez demek değildir. Köpekler sebzelerin büyük bir bölümünü de afiyetle yerler fakat içlerinde dikkat edilmesi gereken sebzeler de vardır. Soğan ve sarımsak, köpeklerin asla yememesi gereken sebzelerin başında gelmektedir.

Köpeklere et ve sebze yedirirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de besinlerin ne şekilde pişirildiğidir. “Köpekler ne de olsa her şeyi yer…” diyerek yemek artıklarının tümünü köpeğinizin önüne koymanız asla doğru değildir. Zira köpeklerin sindirim sistemleri insanlarınkinden çokça farklıdır ve onlar için özel yemeklerin pişirilmesi gerekir. En doğrusu köpeklerin yedikleri besinlerin haşlanarak pişirilmesidir. Kızartma yöntemi ile pişirilmiş yiyeceklerin köpeklere verilmesi ise asla doğru ve faydalı değildir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3685 kişi izledi