Köpekler Neden Çim Yer?

31.07.2016 23:29

Bu köpekler için normal bir davranıştır ancak bazı durumlarda beslenme eksikliğine işaret ediyor olabilir...

Köpekler bazı çimlerin ve otların tadını severler ve bu otlarla karşılaştıkları zamanlarda büyük bir keyifle mideye indirirler. Elbette ki bu durum her ot için geçerli değildir ve köpekler için ot yemek bir keyif işi olduğundan çoğu zaman bunu pek abartmazlar.

Bir köpeğin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için yeterli, düzenli ve doğru biçimde beslenmesi gerekir. Aksi halde köpeklerde eksik beslenme sorunu ortaya çıkar ve köpekler içgüdüsel olarak eksiklerini tamamlamak adına ot yeme eğilimi gösterebilirler. Eğer köpeğiniz çok zayıfsa ve sürekli olarak ot yeme eğilimi gösteriyorsa bir veteriner hekime danışarak köpeğinizin eksik beslenip beslenmediği konusunda bilgi almanız en doğrusu olacaktır.

Köpekler midelerinde rahatsız hissettiklerinde de ot yiyerek kendilerini kustururlar. Midesini rahatsız eden bir şey yiyen ya da yanlışlıkla yutan bir köpek de yine içgüdüsel olarak ot yemeye yönelir ve ot yedikten sonra kusar. Bu köpekler için normal sayılabilecek bir davranıştır. Kısacası “Köpeğim çim yiyor” diye endişelenmenize gerek yoktur. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi köpeğiniz sürekli olarak çim yemek istiyorsa veteriner hekiminize danışarak köpeğinizin sağlık durumu hakkında bilgi almanız en doğrusu olacaktır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3518 kişi izledi