Köpekler Ve Çocuklar

20.02.2017 20:28

Çocuklarınızı, köpeklerle vakit geçirdikleri sırada gözetim altında tutmanız gerektiğini unutmayın...

Bir köpek bir çocuğu ısırdığında suçlunun genel olarak köpek olduğu düşünülür. Ancak en uysal köpekler bile bazı durumlarda dayanamayacakları kadar rahatsız edilerek saldırganlaşmak zorunda kalabilirler. Köpekler ve çocuklar arasında bu türden tatsız durumların yaşanmaması adına alınabilecek en doğru önlem onları her daim gözetim altında tutmaktır. Bunun yanı sıra çocuğunuza köpeğe nasıl davranması gerektiği hakkında öğütlerde bulunmanızda yine doğru bir önlem olacaktır.

• Çocuklarınıza köpeklerin yanında sakin davranmaları gerektiğini öğretmeniz gerekmektedir. Hoplama, zıplama, kuyruk çekme, tüy yolma ve gözlerini parmaklama gibi davranışlar köpeğin saldırganlaşmasına sebep olabilir.

• Köpekler, insanların kendilerine sarılmalarından ya da öpmelerinden çok hoşlanmazlar. Bunun yerine çocuğunuza köpeğin sırtını nazikçe okşaması gerektiğini anlatabilirsiniz. Başının tam üstünü okşamak ise köpeğin bu davranışı bir tehdit olarak algılamasına sebep olacaktır.

• Köpeklerin arkalarından sessizce yaklaşmak da doğru bir davranış değildir. Her zaman önden ya da yan taraflarından yaklaşmanız gerekir.

• Çocuklarınızın, köpeğinizi yemek yerken ve uyurken rahat bırakması da istenmeyen olayların yaşanmasını engeller.

• Dışarıda da tanımadığınız bir köpeği çocuklarınız sevmek isterse ilk olarak köpeğin sahibine bunu yapıp yapmamaları gerektiği konusunda danışın. O sırada çocuğunuzun elinde yenecek türden bir şeyler olmadığından da emin olun. Eğer köpek sakinse ve kuyruğunu sallayarak çocuğunuza yaklaşıyorsa sorun yok demektir.
 
http://www.parenting.com/article/kids-and-dogs-safety-tips

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3398 kişi izledi