Köpeklerde Protein İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

05.09.2016 19:18

Köpeklerde doğru beslenme, sağlıklı ve uzun bir ömrün de anahtarı...

Protein, insan sağlığında önemli olduğu kadar hayvan sağlığı için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Nasıl ki protein eksikliğine maruz kalan insanlar çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşabiliyorsa aynı durum hayvan dostlarımız için de geçerlidir.

Köpeklerde Protein İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Köpeklerin etobur canlılar olduğu tüm insanlar tarafından bilinen bir gerçektir. Köpeğinizin alacağı en doğru protein kaynağı kemik, sakatatlar ve et yardımı ile alacağı protein olacaktır. Bu iş için düzenli bir günlük diyet programı oluşturmak istiyorsanız köpekler için Barf diyetini deneyebilir ve köpeğinizin kontrollü ve sağlıklı bir biçimde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Köpek dostlarımız için oldukça önemli bir diğer protein kaynağı ise süttür. Özellikle genç ve yavru köpeklerin beslenmesinde süt, oldukça sık yararlanılan bir besin maddesidir. Sütün protein açısından da oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Köpek sütü içerisinde bulunan protein, inek sütünde bulunan proteinden fazla olduğu için, yapılacak en doğru seçim köpek sütü kullanmak olacaktır. Kısacası bir yavru köpeğin annesinin sütü ile beslendiği zaman alacağı protein miktarı ile inek sütünden alacağı protein miktarı arasında çok fazla fark bulunmaktadır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3465 kişi izledi