Köpekleri Arabaya Alıştırmak

01.12.2016 23:42

Araba ile köpek taşıma konusunda merak edilenler ve dikkat edilmesi gerekenler...

Köpeklerin araba yolculuğuna alıştırılması konusunda en büyük rol yine köpek sahiplerine düşmektedir. Tıpkı diğer eğitimlerde olduğu gibi arabaya alıştırma sürecinde de sabırlı ve toleranslı olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Her şeyden önce ilk olarak dostunuzun zaten korkarak arabaya binmek istemediğini unutmamalı ve bu sebeple “Pozitif Köpek Eğitimi” yöntemlerini kullanarak köpeğinize bu yöntemlerde yaklaşmalısınız. Köpeğinize kızmak, bağırmak ya da şiddet göstermek onu sizden ve arabadan tamamen uzaklaştırarak çok daha fazla korkmasını sağlayacaktır. Bu sebeple eğitim verirken her şeyden önce sabırlı olmalısınız.

Köpeklerin Arabaya Alıştırılması Süresince Dikkat Edilmesi Gerekenler


Köpeğinizi arabaya alıştırma sırasında hem sizin hem de onun can güvenliğiniz için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır;

• Köpeğinizi araba ile yolculuğa çıkaracağınız zaman köpekler için emniyet kemeri ya da taşıma gibi aksesuarlardan birisine sahip olmalısınız. Köpeğiniz için kullanacağınız bir emniyet kemeri onun can güvenliğini koruma açısından en iyi araç olacaktır. Bu konu hakkında veteriner hekimlerden ya da evcil hayvan dükkanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

• Köpeğinize arabanın güvenli bir alan olduğunu ve sizin her daim onun yanında olduğunuzu hissettirin. Bunun iş için yanına sevdiği bir oyuncağını verebilir ya da sizin kokunuzu duyabileceği herhangi bir eşyayı koyabilirsiniz.

• Köpeğinizin araba içerisinde sakin kalmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Araba içerisinde huzursuzluk çıkardığı takdirde yolculuk güvenli olmayabilir.

• Aracınız ile yapacağınız seyahatler süresince hem köpeğinizin hem de kendinizin can güvenliğini asla ihmal etmemeli ve mutlaka her iki koltukta da emniyet kemeri kullanmalısınız.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3462 kişi izledi