Köpeklerin Tüy Bakımında Fırça Seçimi

11.09.2016 23:19

Köpeklerin tüy bakımında kullanılan fırça çeşitleri nelerdir?

Köpeklerin tüy bakımında fırça seçimi dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisidir. Köpeğinizin tüylerinin uzunluğu ve yapısı göz önüne alınarak fırça seçimi yapmalısınız. İşte köpeklerin tüy bakımında kullanılan başlıca fırça çeşitleri;

• Tek Parmak Eldivenli Plastik Fırça

Kısa tüylü köpeklerde kullanımı oldukça rahat olan bir fırça türüdür. Bu fırçaları kullanarak aynı anda köpeğinizin tüylerini temizleyebilir ve bunun yanında masaj da yapabilirsiniz.

• Kirpi Fırça

Özellikle uzun ve orta uzunluktaki tüylere sahip köpek türleri için tercih edilen bir fırça çeşididir. Bu fırça yardımıyla tüyler arasındaki kopan tüylerin temizleyebilirsiniz.

• Kıllı Fırça

Biriken tozları ve pislikleri köpeğinizin tüyleri arasından temizlemek için günlük kullanıma uygun bir fırçadır. Uzun tüylü ve kısa tüylü köpekler için kullanılan ideal fırçalar arasındadır.

• İğneli Fırça


Gövdesi ve sapı esnek plastikten, kılları ise metalden yapılma fırçalardır. Genellikle kıvırcık tüylü, uzun tüylü ve dalgalı tüylü köpeklerde sıklıkla kullanılan fırçalardandır.

• Kaygan Fırça

Düz ve oldukça ince kıllı bir fırçadır. Her kalınlıkta ve ebatta bulabileceğiniz fırça türleri arasında yer almaktadır. Kaygan fırça, kalın derili ya da uzun tüylü köpekler için en sık tercih edilen fırçalar arasında yer alır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3630 kişi izledi