Labrador Retriever'lar Tehlikeli Midir?

07.09.2016 18:50

Labradorlar tam bir aile köpeğidir...

Labrador Retriewer ya da diğer bir adıyla Labrador, Kanada menşeili güçlü bir köpek ırkıdır. İsmini ilk olarak yetiştirildikleri Labrador’dan alan bu köpekler, balıkçılığın oldukça yaygın olduğu Kanada’da balıkçılar tarafından balık ağlarını çekmede yardım almak için kullanılmışlardır. Labrador türüne mensup köpekler bugün de hala başta güvenlik güçleri tarafından bomba ve uyuşturucu bulmak için olmak üzere pek çok farklı işte kullanılmaktadır. Labradorların tüyleri açık kahverengi, koyu kahverengi ya da sarı olmak üzere üç renktedir.

Labrador türü köpekler akrabaları Golden Retriewer’lar gibi çok sevgi dolu ve duygusal karakterleri ile tanınırlar. Her ne kadar güçlü bir fiziksel yapıya sahip olsalar da hem diğer hayvanlarla hem de çocuklarla çok iyi anlaşabilmeleri sebebiyle Labradorlar genellikle aile köpeği olarak kabul edilirler.

Sevimli Labrador özellikle de çocuklarla yakın ilişki kumayı, onlarla birlikte vakit geçirmeyi ve oyunlar oynamayı çok sever ve hem diğer aile bireylerinden hem de çocuklardan her zaman sevgi ve ilgi beklerler. Şayet siz de ailenize hemen uyum sağlayacak ve çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirecek bir köpek arıyorsanız ilk tercihlerinizden bir tanesi Labrador türü köpekler olmalıdır. Labradorlar, anlattığımız tüm niteliklerden de anlaşılacağı üzere kesinlikle tehlikeli olmayan, hatta tam aksine dünyadaki en sevecen köpek ırklardan bir tanesidir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3560 kişi izledi