Rekorlar Kitabına Girmiş 7 Köpek

24.09.2016 21:55

Rekortmen köpeklere yakından bir göz atalım...

1. Dünyanın en uzun dilli köpeği’ Puggy’

Pekin türü Puggy’nin dili tam tamına 11 buçuk santimetre. Dili ağzına sığamadığı için genellikle fotoğrafta görüldüğü gibi dili dışarıda dolaşıyormuş.

2. Dünyanın en uzun köpeği “Dev George”

Tam tamına 111 kg ağırlığında olan Dev George iki ayağının üzerinde durduğunda 2 metre 20 santim uzunluğuna ulaşıyor. ‘Dev’ lakabını sonuna kadar hak eden George, dünyanın kayıtlara geçmiş en büyük köpeği olma rekorunu da daha elinde tutuyor. Dünyanın en uzun köpeği olan Dev George Arizona’daki evinde 7 yaşında ne yazık ki hayatını kaybetti.

3. Dünyanın en minik köpeği “Milly”

Şivava türü bir köpek olan Milly’nin boyu sadece 9,6 santimetre. Doğduğunda ise boyu yalnızca bir çay kaşığına sığacak kadarmış…

4. Ağzında en fazla tenis topu taşıyabilen köpek

Ağzında en fazla tenis topu taşıma rekoru sevimli bir Goldren Retriever’a ait. 5 adet tenis topunu aynı anda ağzında tutmayı başarıyor.

5. Dünyanın en uzun kulaklı köpeği “Harbor”

Harbor’ın sol kulağı 31, sağ kulağı ise tam 34 santimetre. Harbor biraz uğraşırsa bu kulaklarla uçabilecek gibi görünüyor…

6. İki farklı rekora sahip Avustralya çoban köpeği


Altıncı sıradaki bu köpeğimizin birbirinden farklı iki rekoru mevcut… İlki, burnunun üstünde taşıdığı su dolu bir bardağı dengede tutarak 10 basamak inebilmesi, ikincisi de yine burnunun üstünde tuttuğu teneke bir kutuyla 100 metreyi 2 dakika 55 saniyede yürüyebilmesi.

7. Scooter üstünde en hızlı giden köpek “Norman”

Norman isimli bu sevimli bu sevimli köpekçik de 30 metreyi 20,7 saniyede kat ederek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmış.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3707 kişi izledi