Teacup Köpek Nedir?

21.01.2017 23:25

"Teacup" bir köpek türüne verilen isim değildir...

İlk olarak şunu belirtelim; Teacup bir ırka verilen isim değildir ve bu tabir normalden çok daha küçük boyutlardaki köpekleri tanımlamak için kullanılır. Ancak ne yazık ki bu olağandışı küçük boyutlardaki köpekler normal yollardan elde edilmiyor.

Normal dışı boyutlardaki bu köpeklerin elde edilmesi için köpek üreticileri tarafından henüz çok genç yaşta olan küçük ırk köpekler çiftleştiriliyor. Üreticiler bir Yorkshire Terrier türü köpeği henüz daha doğum yapabilecek kadar bile büyümemişken çiftleştirerek teacup bir yavru doğurmasına neden oluyorlar. Bu şekilde annesi gelişimini tamamlamamış köpeklerden elde edilen yavrular da ne yazık ki sağlıklı olamıyorlar. Bu yöntem hem yavruların hem de annenin hayatını ciddi boyutlarda etkileyerek ömürlerinin kısalmasına sebep oluyor. Erken yaşta doğum yapmaya zorlanan anne bir süre sonra hayatını kaybederken, dünyaya getirdiği yavruların da gelişim bozukluklarına bağlı hastalıklar yüzünden ömürleri pek uzun olmuyor. Ne yazık ki hayatını normal şekilde sürdürebilen bir teacup yavrusu yok denecek kadar az…

Bir teacup köpek talep etmek ya da satın almak kötü niyetli insanların masun hayvanlar üzerinden onların hayatını tehlikeye atarak para kazanmalarına yardımcı oluyor. Eğer talep olmazsa bu kötü niyetli insanlar da teacup köpek üretmeyi sonlandırmak zorunda kalacaklardır. Bu sebeple asla ve asla teacup adı altında satılan bu köpekleri satın almayın ya da talep etmeyin!
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3532 kişi izledi