Yavru Köpekler İçin Tüy Bakımı

10.09.2016 20:04

Yavru köpeklerde tüy bakımı nasıl yapılmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir?

Yavru köpeklerin tüy bakımı, her gün düzenli şekilde yapılması gereken bakımlar arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi yavrunuzun güzel tüylere sahip olmasının yanı sıra sevimli yavrunuzun sahibi ile arasındaki bağı güçlendirmektir.

Yavru köpeğinize her gün düzenli olarak tüy bakımı yapmanız, köpeğinizin kucağınıza alışması açısından da oldukça etkili bir yöntemdir. Yavru köpeğinizi düzenli olarak kucağınıza aldığınızda hem köpeğinizin vücudunu daha iyi tanımış olur, hem de aranızdaki bağın güçlenmesine yardımcı olursunuz. Köpeğinizin vücudunu tanımanız onun ileriki dönemlerde sağlığı açısından da oldukça önemli olacaktır. Bu durum köpeğinizin herhangi bir sağlık sorunu olduğu zaman bunu daha çabuk fark etmenize olanak sağlar.

Gelelim yavru köpekler için tüy bakımının nasıl yapılması gerektiğine; İlk olarak yavru köpeğiniz için ideal bir fırça sahibi olmalısınız. Bu fırça yalnızca köpeğinize ait olmalıdır. Köpekler için yapılan tüy fırçası seçimi bu noktada oldukça önemlidir. İlk olarak köpeğinizi bakıma alıştırma aşamasında tüylerini baştan sona güzelce tarayın. Tarama süresini köpeğiniz alışıncaya dek kademeli olarak artırabilirsiniz. Eğer yavru köpeğiniz tüylerinin taranmasından herhangi bir rahatsızlık duymuyorsa ve kıpırdamadan kucağınızda bekliyorsa bunun için onu öven sözcükler söylemeyi ve bakımın ardından onu ödüllendirmeyi ihmal etmeyin.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar