Yavru Köpeklerde Isırma Eğitimi

19.11.2016 21:33

Yavru köpeklerin ısırması ne zaman sona erer?

Köpekler yavruluk döneminde dişlerini nasıl kullanmaları gerektiğini, neyin ısırılıp neyin ısırılmayacağını anlayabilmek adına etraflarını keşfetme eğiliminde olurlar. Bu sebeple sürekli bir şeyleri ısırma ihtiyacı duyarlar. Bu ısırılacak şey çoğu zaman sahibinin pantolonun paçası, eli ya da evdeki eşyalar olarak değişkenlik gösterebilir.

Yavru köpeklerde görülen ısırma problemi zaman içerisinde gerekli eğitimler verilerek ortadan kaldırılması mümkün olan bir durumdur. Bunun önlenmesi adına ısırma durumunun davranış bozukluğuna dönüşmeden evvel köpeğin eğitilmesi ve sosyalleşme eğitiminin verilmesi gerekir. Köpeklerin diğer hayvanların ve diğer insanların bulundukları ortamlarda var olabilmeleri ve kendilerini kabul ettirebilmeleri için saldırgan özelliklerinden kurtulmaları gerekir. Bu sebeple sosyalleşme eğitimi köpeklerin yavruluk dönemlerinde verilmesi gereken en önemli eğitimlerin başında gelir.

Köpeklere düzgün bir ısırma eğitimi verilmesi yetişkinlik dönemlerine geldikleri zaman ortaya çıkabilecek tehlikelerin önlenmesinde oldukça önemlidir. Köpeğinizi bu konuda eğitmemeniz durumunda diğer insanların ya da evinizin içindeki diğer aile üyelerinin zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

Yavru köpeğinizi düzgün bir şekilde ısırmaya alıştırma aşamasında muhakkak pozitif köpek eğitimi yöntemlerine başvurmalısınız. Çünkü dostunuza uygulayacağınız şiddet size bir şey kazandırmayacağı gibi minik dostunuzun da sizden korkup uzaklaşmasına sebep olacaktır. Böyle bir durumun ortaya çıkmaması adına pozitif köpek eğitimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalısınız.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3621 kişi izledi