Böcek İlacı Kuşlara Zarar Verir Mi?

18.07.2016 23:23

Evinizi ilaçlarken gerekli önlemleri almazsanız, kuşunuzun hastalanmasına sebep olabilirsiniz...

Elbette kimse evinde böcek olmasını istemez fakat bilinçsizce kullanacağınız böcek ilaçları çok sevdiğiniz kuşunuzun hastalanmasına hatta ölmesine dahi sebep olabilir. Böcek ilaçları, ev kuşlarını zehirleyen maddeler listesinde ilk sırada yer almaktadır. Her sene tahmin edebileceğinizden çok daha fazla kuş, bilinçsizce kullanılan böcek ilaçları sebebiyle hayatını kaybetmektedir.

Yalnızca böcek ilaçları değiş, havaya sıkılarak kullanılan her türlü kimyasal madde kuşları için oldukça tehlikelidir. Bu maddeleri illa ki kullanma zorunluluğunuz varsa kuşunuzun olmadığı bir odada kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Aksi halde kuşunuzun zehirlenmesine hatta ölmesine sebep olabilecek durumlara yol açabilirsiniz.

Peki, evinde böcek sorunu yaşayan kuş sahipleri ne yapacak? Eğer ki evinizde böcek ilacı kullanmanızı gerektirecek kadar büyük bir böcek sorunu yaşıyorsanız elbette ki kullanmak zorundasınız. Böyle bir durumda evinizi ilaçlamadan önce kuşunuzu evin dışına çıkarmak (bir komşuya emanet etmek) yeterli olacaktır. eğer bütün evi değil yalnızca tek bir odayı ilaçlayacaksınız kuşunuzu ilaçlanmayacak bir odaya almanız da ilacın etkilerinden dostunuzu koruyacaktır. Şunu da ekleyelim; Böcek ilaçlarının zehirleyici etkisi kuşlar için kısa sürede geçmez. Yani kuşunuzu ilaçlanan odayı havalandırmanızın ardından 1-2 saat içerisinde bu odaya almanız en doğrusu olacaktır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3741 kişi izledi