İlk Kez Kuş Besleyecek Ailelere Tavsiyeler

14.02.2017 23:13

Kuşların bir hayli narin canlılar olduğunu çocuklarınıza anlatmayı unutmayın...

• Uysal ve konuşabilen bir kuş türü olması dolayısıyla ilk kez kuş besleyecek kişilere tavsiye edilebilecek ilk kuş elbette ki muhabbet kuşlarıdır. Eğer kuşunuzun konuşmayan bir tür olmasını dilerseniz o zaman da kanaryaların o dünyaca ünlü ötüşleri ile sizler mest etmelerine bir şans verebilirsiniz.

• Kuşunuzu eve getirmenizin hemen ardından bir veteriner kliniğini ziyaret ederek ona doğru şekilde nasıl bakacağınız konusunda hekiminizden fikir alabilirsiniz. Elbette ki bu veteriner hekim ziyaretlerinin ileriki dönemler için bir rutine oturulması gerektiğini de unutmamalısınız.

• Kuşunuz her ne kadar bir kafes içerisinde yaşayacak olsa da rahatça kanat çırpmak isteyecektir. Bu sebeple kuşunuzun kanatlarının parmaklıklara değmemesi için yeterince büyük olduğundan mutlaka emin olun. Aksi halde kuşunuz bu durumdan pek memnun olmayacaktır. Kuşunuzun kafesini katiyen mutfağa koymamaya özen gösterin. Deterjanların sebep olduğu parfüm kokuları minik dostunuzun sağlığına zarar verebilir. Kafesi oturma odası ya da yatak odası gibi alanlarda tutmak çok daha doğru olacaktır.

• Pelet yemlerin, çekirdek ve tahılların yanı sıra kuşunuz lahana, havuç gibi besinleri de tatmak isteyecektir. Bu iş için çocuklarınızı görevlendirebilirsiniz.

• Kuşların çok hassas ve kolay zarar görebilecek canlılar olduğunu unutmayın. Çocuklarınıza da kuşu ellerine almak istediklerinde çok dikkatli olmaları gerektiğini tembih etmeyi ihmal etmeyin. Dikkatli olunmadığı takdirde çocuğunuz kolayca kuşun nefes almasını engelleyerek ölümüne dahi sebep olabilir. Bu sebeple hayvanların ve çocukların birlikte vakit geçirirken daime gözetim altında olmaları büyük önem taşır.

http://www.parenting.com/article/5-tips-for-owning-a-pet-bird
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3512 kişi izledi