Muhabbet Kuşu Nasıl Temizlenir?

16.01.2017 20:23

Muhabbet kuşları banyo yapmaktan büyük keyif alırlar...

Muhabbet kuşlarının vücudunda en önemli bölge kanatlarıdır. Bu sebeple bu sevimli kuşlar kanatlarını temizlemek ve sonrasında da temiz tutmak adına düzenli olarak bu iş için özel bir süre ayırırlar.

Bunun yanı sıra muhabbet kuşlarında yeni tüy çıkarma dönemlerinde de bazı kaşıntılar görülür. Bu vakitlerde kuşunuzun yeni tüylerinin çıktığı bölgeleri hafifçe parmaklarınızla kaşımanız minik dostunuzun çok hoşuna gidecektir.

Minik dostunuzun rahat banyo yapabilmesi için içine kolaylıkla sığabileceği ve oturduğu zamanlarda kafasının suya girmeyeceği büyüklükte bir banyoluk satın alabilirsiniz. Bu tip muhabbet kuşlarına özel üretilmiş banyolukları tüm evcil hayvan dükkanlarında bulabilirsiniz. Her hafta bir gün banyoluğu ılık su ile doldurun ve kafes içerisine, kuşunuzun kendini güvende hissedeceği bir noktaya yerleştirin. Bunu yanında dilerseniz banyo işini, banyoluğuna sevdiği birkaç oyuncağı ya da marul yaprakları atarak kuşunuz için daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Suyu biraz uzaktan sıkarak oluşturacağınız yağmur hissi de dostunuzun hoşuna gidecektir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3706 kişi izledi