Yavru Bir Kumruyu Nasıl Besleriz?

17.10.2016 19:18

Kumrular, bazen bizlere minik sürprizler yapabilirler...

Kumrular, balkonlarımızın en güzel misafirleri arasındadırlar ve bazen bizlere ufak sürprizler yapabilirler. Bir sabah güne annesini isteyen yavru bir kumrunun sesi ile başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda anne kumrular, yavrularını terk edebilirler ancak her tek başına olduğunu gördüğünüz kumru yavrusu terk edilmiş olmayabilir. Anne kumrular, yavrularına yiyecek bulabilmek adına bir süreliğine yuvadan uzak kalabilirler. Terk edildiğinden emin olduğunuz ya da yuvasından düşmüş halde bir yavru görürseniz ve onu evinize getirmeye karar verdiyseniz bu noktada yapmanız gereken birkaç basit uygulama var.

Minik kumrunuzun ihtiyacı olan en önemli şey anne sıcaklığı ve şefkatidir. İlk olarak yavru kumrunuza küçük bir kutu içerisinde sıcak bir yuva hazırlamanız doğru olacaktır. Küçük kumrunuzun aç olan karnını doyurmak için de aşağıdaki birkaç farklı yoldan bir tanesini seçebilirsiniz;

• Bebe bisküvisi ve bir kedi maması tanesini ezip karıştırarak yedirebilirsiniz

• Toz haline getirdiğiniz buğdayı sulandırarak yedirebilirsiniz

• Bebe bisküvisi yumurta veya bebek takviye mamalarını suyla karıştırıp verebilirsiniz

• Kuşyemi satan yerlerde edinebileceğiniz toz mamayı alıp sulandırarak verebilirsiniz

Yavru kumrunun kendi başına yiyebilme yetisi henüz daha gelişmediğinden, bu mamaları kuşunuza sizin yedirmeniz gerekiyor. Bir kremşanti torbası ya da enjektör yardımı ile kursağına koyabilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3495 kişi izledi