Yavru Muhabbet Kuşlarında Görülen Ürkeklik Ve Korku

28.11.2016 19:28

Endişelenmenize gerek yok, bu oldukça normal bir durum...

Eve Yeni Gelen Muhabbet Kuşlarında Korku Ve Sessizlik 

“Yavru kuşumuzu alırken çok canlı ve hareketli görünüyordu, fakat eve getirdiğimizden beri çok sessiz ve de çok korkuyor.” diye şikayet eden pek çok yavru muhabbet kuşu sahibi mevcut. Merak etmeyin, minik kuşunuzun herhangi bir sorunu yok. Bu, çok doğal ve basit şekilde çözülebilecek bir durum. Tehlikeli arz eden herhangi bir durum da yok.

Nedenleri


Tüm hayatınızı aynı odanın içerisinde geçirdiğinizi ve hep aynı birkaç insanı ve aynı eşyaları gördüğünüzü düşünün. Sonrasında da çok farklı bir odada, çok farklı eşyaların olduğu, daha önceleri hiç görmediğiniz bambaşka insanlarla dolu bir dünyada olduğunuzu düşünün. Sizin tepkiniz nasıl olurdu? Tıpkı evinize yeni gelen yavru muhabbet kuşunuz gibi ürkek ve sessiz olurdunuz değil mi? İşte minik yavru kuşunuzun evinize ilk geldiğinde ürkek ve sessiz olmasının sebebi de bu kadar basit. İlk kez dış dünyayı tanıma fırsatı buluyor, o minik yüreği ile yeni dünyasına alışmaya çalışıyor…

Çözümleri


Eve yeni getirdiğiniz yavru muhabbet kuşunuza karşı her zaman sabırlı ve nazik olun. İlk günlerde onu korkutmamak adına tepkilerinize daha çok dikkat edin. Ani gürültüler yaratmaktan kaçının (televizyon, radyo, müzik sesi gibi). Kafesinin bulunduğu yeri sık sık değiştirmeyin, kuşunuz alışana kadar onu hep aynı odada tutun. Ara sıra onunla nazik ve kısık bir ses tonu ile konuşun. Göreceksiniz birkaç gün içinde minik kuşunuz yaramaz ve gürültücü bir ev arkadaşına dönüşecek.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3516 kişi izledi