Mısır Yılanı

06.02.2017 23:23

Mısır yılanın özelliklerinin birlikte yakından inceleyelim...

Kayalıklarda, ormanlarda, çayırlarda ve terk edilmiş binalarda rastlanırlar. Turuncu ya da kahverengiye çalan turuncu renklerinde oldukları görülür. Sırtlarında kırmızı-siyah renkli puanlar bulunur. Karın bölgelerinde beyaz ve siyah renkli şeritler vardır.

Mısır yılanı gezgin bir hayvandır. Genel olarak gündüzleri aktif olan bu hayvanlar nadir de olsa akşamüstleri de aktif olurlar. Günlerinin büyük bölümünü kayaların altında saklanarak ya da yeraltında kemirgen yuvaları arayarak geçirirler.

Diğer canlılar gibi her gün değil birkaç günde bir beslenirler. Yavrular ağaç kurbağaları ve kertenkeleler ile beslenmeyi tercih ederken, yetişkinler karınlarını yarasa, kuş ve fare gibi daha büyük hayvanlarla doyurmayı tercih ederler. Mısır yılanları avlanırken avlarını ilk önce ısırır ve sonrasında boğarak öldürürler. Avlarını öldürmelerinin ardından ise tek seferde yutarlar. Ancak bazen avlarını canlı olarak yedikleri de görülebilir. Genel olarak sakin bir yapıya sahip olan mısır yılanlarının erkekleri dişilere göre daha ufak boyda olur.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3433 kişi izledi