Zehirli Yılan Türleri

09.03.2017 13:58

Dünyanın bilinen en zehirli yılan türlerine bir göz atalım...

• Kuzey Amerika Çıngıraklı Mokasen Yılanları renk olarak kırmızıdan kahverengiye çalarlar ve gövdelerinde kum saatine benzer şekiller barındırırlar. Genç Mokasen Yılanının kuyruğunun ucu parlak sarı renktedir. Bu yılanlar 61 ila 102 santimetre uzunlukları arasında bir boya sahiptirler ve genellikle Kuzey Amerika’nın batısında yaşarlar.

• Mercan Yılanı, renkli kırmızı – sarı- siyah halkalarıyla çok göz alıcıdırlar. Bu yılanlar genellikle ince olurlar ve boyları da 46 ila 76 santimetre arasında değişir. Nadiren daha uzun oldukları da gözlemlenmiştir. Diğer zehirli yılanların aksine Mercan Yılanının gözleri çizgi halinde değil, yuvarlaktır. ABD’nin güneyinde bu yılanları bulabilirsiniz.

• Çıngıraklı Yılan, zehirli yılan ailesini en tanımış ve yaygın rastlanan türüdür. ABD’nin her yerinde görülebilir. 32 farklı çıngıraklı yılan türü mevcut olup her birini diğerinden ayıran özellikleri gözlemlenebilir. Tüm çıngıraklı yılan türlerinde ortak olan özellik, yılan tehdit hissettiğinde kuyruğunun ucunu titreterek çıngırağa benzer bir ses çıkartmalarıdır.

• Su Mokaseni cinsi yılanlar tamamen siyah ya da kahverengi olabildikleri gibi sarı çapraz çizgili de olabilirler. Bu türün genç bireyleri genellikle daha renklidir ve kuyruk uçlarında sarı renk de görülür. Bu yılanlar oldukça büyüyebilmektedirler. Yetişkin bir Su Mokasen Yılanı genellikle 61 ila 122 santimetre arasında bir boya sahiptir, nadiren daha uzunlarına da rastlanabilir. Su Mokasenleri ABD’nin güneybatısında bulunan göllerin ve nehirlerin yakınlarında yaşarlar.

*Haberimizin başlığında Çıngıraklı Yılan türüne ait zehirli bir yılan görmektesiniz. 

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3476 kişi izledi