Amerikan Fuzyy Lop Tavşanlarında Tuvalet Eğitimi

16.10.2016 23:48

Amerikan fuzzy lop tavşanlarının tuvalet eğitimi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar...

Tavşanlara tuvalet eğitimi verilmesi aslında oldukça basittir. Çünkü tavşanlar doğaları gereği genelde tek bir noktaya tuvaletlerini yaparlar. Bu noktayı belirlerken de güvenli olmasına dikkat ederler. Tavşanınızın tuvaletini yaptığı bölgeyi tespit ederek o noktaya tuvalet kabı ya da başka herhangi bir kap koyabilirsiniz. Böylece tavşanınız zaman içinde tuvaletini buraya yapmaya alışacaktır.

Tavşanlarda tuvalet eğitimi sırasında dikkat etmeniz gereken bir nokta mevcut. Eğer tavşanınızın ıslanmasını ya da evinizin kötü kokmasını istemiyorsanız tuvalet kabını bir havlu kağıt ya da gazete kağıdı yardımı ile kaplamalısınız. Böylece tavşanınızın tabanlarına idrar bulaşmaz. Minik dostunuz evinizin içinde gezerken de kötü bir koku yayılmasına sebep olmaz.

Amerikan fuzzy lop tavşanları, tuvalet eğitimi aldıkları süre boyunca farklı yerlere tuvaletini yapabilirler. Bu tür bir durum ile karşılaştığınız zaman kesinlikle ona kızmayın ya da onu cezalandırmayın. Ona, tuvalet kabına alışması için zaman tanıyın ve sabırlı olun. Tavşanlar heyecanlandıkları zamanlarda tuvaletlerini yapmayabilirler. Bu da daha büyük sağlık problemlerinin oluşmasına sebebiyet verecektir. Minik dostunuzun hastalanmasını istemiyorsanız sabırlı olmanız gerektiğini unutmamalısınız.
Amerikan fuzzy lop tavşanlarının özellikleri arasında kemirgenlik olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden de tavşanınız her şeyi yeme eğilimi gösterebilir. Bu sebeple tavşanınızın tuvalet kabına kum sermemeniz gerekir. Tavşanınız bu kumu yiyebilir ve ardından yine ortaya istenmeyen sağlık problemleri çıkabilir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3652 kişi izledi